معرفی باشگاه

گروه کارخانجات صنایع غذایی کاله با هدف خودکفایی،استفاده از توانمندیهای داخلی و ارتقای سطح تولیدات فراورده های غذایی کشور، خصوصا تولید فراورده های لبنی و گوشتی با نام تجاری کاله از سال ۱۳۶۲ شروع به فعالیت نموده و با تاسیس ۳۳ شرکت در حوزه های مختلف تولیدی، تجاری وخدماتی یکی از پیشروترین کمپانی های بخش خصوصی ایران درحوزه تولید وتجارت صنایع غذایی بوده و درحال حاضر با بکار گرفتن بیش از ۷۰۰۰ نفر پرسنل به طور مستقیم و ایجاد بیش از هزاران فضای کسب و کار مختلف، با تولید سالانه ۴۰۰ نوع محصولات لبنی، ۱۰۰ نوع محصولات گوشتی و ۲۰ نوع نوشیدنی همچنین واردات و صادرات انواع مواد غذایی، مرزهای تجاری کشور پهناور ایران را درنوردیده و با توزیع محصولات متنوع خود در کشورهایی نظیر عربستان، کویت، عمان، عراق و… به عنوان بزرگترین شرکت صادرکننده محصولات غذایی ایران در چندین سال متوالی منتخب و معرفی است.

درچند سال اخیر،گروه کارخانجات صنایع غذایی کاله همگام با فعالیتهای تولیدی وتجاری در ادامه وتعمیم برنامه های بلند مدت خود، ،با هدف شناسایی، توسعه وبسط زیرساختها وآموزش استعدادهای نهفته ورزش در سرتاسر استان ورزش خیز مازندران با رویکرد فرا شهرستانی واستقرار تیمهای ورزشی مختلف،مطابق ظرفیتهای موجود در همان شهرستان وعدم توجه به بخشی نگری،به صورت کاملا” آکادمیک وحرفه ای به مقوله ورزش پرداخته است که در این راستا با تشکیل کادر مجرب وکارآمد(مجموعه ای از مربیان داخلی وخارجی)وبه خدمت گرفتن بازیکنان طراز اول کشور،نسبت به تیمداری در سطوح مختلف جوانان،دسته یک وسوپر لیگ در رشته های والیبال وبسکتبال اقدام نموده وحائز موفقیتها وافتخاراتی به شرح ذیل در چند سال اخیر شده است :

  • کسب عنوان سومی مسابقات والیبال جام باشگاه های آسیا در سال ۲۰۱۲
  • کسب دو دوره مقام قهرمانی  مسابقات سوپرلیگ والیبال ایران در سالهای  ۱۳۹۰ و ۱۳۹۱
  • کسب دو دوره عنوان سومی مسابقات سوپر لیگ والیبال ایران در سالهای ۱۳۸۸ و ۱۳۸۹
  • کسب دو دوره مقام قهرمانی مسابقات لیگ دسته یک بسکتبال ایران در فصل ۱۳۸۹-۱۳۹۰ و فصل ۱۳۹۱

باشگاه ورزشی کاله مازندران درراستای توسعه فعالیتهای باشگاهداری نسبت به احداث فضاهای ورزشی به شرح ذیل اقدام کرده:

  • احداث اختصاصی به عنوان مرکز آکادمی والیبال استان مازندران در محل شهرستان آمل در سال ۱۳۸۰
  • احداث سالن پیشرفته بدنسازی ومجموعه استخر به مساحت۱۶۰۰مترمربع در سال۱۳۸۸
  • احداث سالن اختصاصی به عنوان مرکز آکادمی بسکتبال استان مازندران در محل شهرستان بابل در سال ۱۳۹۰

بی شک مدیران باشگاه ورزشی کاله مازندران بر این باورند که تحقق اهداف مطلوب در حوزه ورزش مانند تمامی کشورهای صاحب ورزش، بدون در اختیار داشتن اماکن، فضاهای ورزشی وسالنهای اختصاصی میسر نمی باشد، که این مهم در سال ۱۳۸۸ به خرید۱۷ هکتار زمین در شهرستان آمل، جهت احداث سالن سرپوشیده استاندارد ۸۰۰۰ نفره چند منظوره ودیگر تاسیسات ورزشی، به عنوان مرکز اصلی باشگاه ورزشی کاله مازندران واقع در شهرستان آمل منتهی شده است.

هدف نهایی باشگاه ورزشی کاله مازندران،پایه ریزی عملیاتی باشگاهداری خصوصی،تعریف زیرساختهای صنعت ورزش،توجیه پذیری وسود آوری فعالیتهای ورزشی به منظورایجاد جاذبه و رغبت سرمایه گذاران در حوزه ورزش ایران ودر نهایت تعالی و ترقی ورزش حرفه ای در ایران می باشد.

تاریخچه باشگاه

فعالیت باشگاه ورزشی کاله با توجه به علاقه مندی مدیریت شرکت کاله از سال ۱۳۷۰ با تشکیل تیم والیبال با عنوان تیم آرش و شرکت در لیگ والیبال استان و جام رمضان شکل گرفت.

در سال ۱۳۷۲ شرکت کاله با تشکیل تیم بسکتبال کاله در بازیهای دسته سوم کشور توانست با کسب مقام اول جواز صعود به لیگ دسته دوم کشور را کسب نماید. در همان سال باشگاه مبادرت به تشکیل آکادمی بسکتبال و والیبال ورزید که در بسکتبال کار با آقایان محمدرضا نوری و علی رستمی و در والیبال کار با آقای قاسم نائیجی به عنوان مربی آغاز گردید که در شروع،باشگاه  کار را در زمینه بسکتبال با نونهالانی همچون شاهین شریعت زاده، سید جواد رحمانپور ،بهنام کوچک،محمد علی کرونی،حشمت داوودی،صابر موسوی،سینا هوشنگ پور و… ودر والیبال با نونهالانی همچون احمد فتاح، صابر نریمان نژاد، حسام نائیجی ،حمید مستجابی ،مهدی قلی زاده ، مرحوم معراج یزدان پناه ، مرحوم احسان حبیبی نوا… آعاز کرد.

در سال ۱۳۷۳ تیم بسکتبال کاله با بازیهای خوب و مقتدرانه در لیگ دسته دوم کشور با کسب عنوان مجدد قهرمانی جواز حضور در لیگ دسته یک (سوپرلیگ فعلی) کشور را کسب نمود و در سال بعد (سال ۱۳۷۴) با بازیهای خوب و قابل قبول توانست مقام هشتم را در بین دوازده تیم حاضر در سوپرلیگ کسب نماید.

متاسفانه در سال ۱۳۷۵ تقریباً کلیه فعالیت های ورزشی شرکت و باشگاه لغو گردید.

در سال ۱۳۸۶ مجدداً شرکت فرآورده های گوشتی کاله با سرمایه گذاری و تیم داری در بخش والیبال در لیگ دسته اول کشور حضور یافت که متاسفانه علی رغم نتایج خوب موفق به صعود به سوپرلیگ نگردید. در سال بعد (سال ۱۳۸۷) باشگاه ورزشی کاله با برنامه ریزی بلند مدت و با هدف راهیابی به سوپرلیگ کشور یک تیم قدرتمند و منسجم را با عنوان تیم والیبال کاله راهی لیگ دسته اول کشور نمود که این تیم توانست مقام اول را کسب و جواز صعود به لیگ برتر را  کسب نماید.

در سال بعد (سال ۱۳۸۸) باشگاه با یک برنامه ریزی خوب و با در اختیار قراردادن امکانات ورزشی و رفاهی و تشکیل یک تیم قدرتمند در سوپرلیگ والیبال کشور با بازیهای قدرتمند و منسجم خود یک تیم منظم را درلیگ نمایش داد و در اولین حضور خود در سوپرلیگ موفق به کسب عنوان سوم گشت.

در همان  سال باشگاه  با تشکیل مجدد تیم تیم بسکتبال تحت عنوان صنایع غذایی کوچین ، جهت کسب تجربه در لیگ دسته اول کشور حضور یافت که علی رغم بازیهای خوب و قابل قبولی که ارائه شد موفق به صعود به لیگ برتر نگردید.

در سال ۱۳۸۹ با نظر هیئت مدیره باشگاه  مقرر گردید تیم والیبال همچون سال قبل منسجم و قوی در سوپرلیگ والیبال حاضر شود. همچنین به دلیل عدم استفاده  مسقیم بازیکنان نوجوان و جوان آکادمی باشگاه در تیم سوپرلیگ ، یک تیم والیبال با عنوان کاله جوان مازندران در لیگ دسته اول کشور حضور یافت تا از بازیکنان بومی و آکادمی والیبال کاله در این تیم استفاده گردد و با این کار، بازیکنان کسب تجربه نمایند تا باشگاه بتواند در سالهای آتی از محصولات آکادمی خود در تیم سوپرلیگ استفاده نماید.

در همین سال و در دومین حضور تیم کاله مازندران در لیگ برتر والیبال ، این تیم موفق به کسب عنوان سومی این رقابت ها شد.

در سال ۱۳۹۰ باشگاه کاله مازندران با به خدمت گیری یکی ار برترین مربیان والیبال دنیا در رده نوجوانان و جوانان گام محکمی به سوی آموزش نوجوانان و نونهالان استان مازندران برداشته و امیدوار است در سالهای آتی لیگ از بازیکنان بومی و رشد یافته در آکادمی خود استفاده کند.

همچنین در سال ۱۳۸۹ تیم خوب و قدرتمند بسکتبال کاله با عنوان کاله مازندران در شهرستان بابل شکل گرفت تا بتواند با بازیهای خوب و قابل قبول در لیگ دسته اول کشور جواز صعود در سوپر لیگ بسکتبال کشور راکسب نماید که موفق به کسب این مهم نیز شد اما بنا به سیاست های باشگاه مبنی بر استفاده از استعدادهای بومی در این باشگاه ، تیم دوباره در مسابقات های لیگ دسته اول کشور به بازی های خود ادامه خواهد داد.