والیبال قهرمانی آسیا ، قهرمانی ایران در آسیا

رقابتهای قهرمانی آسیا به میزبانی کشورمان روز گذشته، شنبه ۳۰ شهریور ۹۸ با بازی فینال بین تیم ملی والیبال کشورمان و تیم ملی استرالیا به پایان رسید و ملی پوشان کشورمان با شکست قاطعانه حریف با نتیجه ۳ بر ۰ قهرمان این دوره از مسابقات قهرمانی آسیا شدند. نتایج سه ست به ترتیب ۲۵ بر ۱۴ و ۲۵ بر ۱۷ و ۲۵ بر ۲۱ شد.
این بازی از ساهت ۱۷:۳۰ در سالن دوازده هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد. این در حالی بود که در بازی مرحله اول گروهی ایران ناباورانه از استرالیا شکست خورد و به عنوان تیم دوم گروه خود صعود کرد که البته این شکست تجربه خوبی برای ملی پوشان والیبال کشورمان بود تا هیچوقت فراموش نکند که هر تیمی به اندازه خود میتواند خطرناک باشد ولو اینکه ایران بهترین تیم آسیا باشد. بهرحال آن تجربه شکست کارساز شد و تک تک بازیکنان تیم با هماهنگی بیشتر و با تمرکز بالاتر پا به میدان گذاشتند و به استرالیا حتی اجازه پیروزی یک ست را نیز ندادند و به نوعی انتقام شکست قبلی را از حریف گرفته و ثابت کنند که آن شکست در واقع یک شگفتی بود.
به این ترتیب تیم ملی والیبال کشورمان برای سومین بار قهرمان آسیا شد. ایران در سالهای ۲۰۱۱ . ۲۰۱۳ نیز همین عنوان را کسب کرده بود.
ملی پوشان ایران قبل از فینال در مرحله نیمه نهایی به مصاف کره جنوبی رفته بودند که این بازی را با نتیجه ۳ بر ۱ پیروز شده بودند. در بازی رده بندی ژاپن و کره جنوبی به مصاف هم رفتند که این ژاپن بود که با بازی بهتر توانست ۳ بر ۱ به پیروزی رسیده و مقام سوم این دوره از رقابتها را کسب کند و کره جنوبی چهارم شد.
تیمهای ملی کشورهای چین تایپه ، چین ، پاکستان ، هند ، قطر ، قزاقستان ، تایلند ، اندونزی ، عمان ، سریلانکا ، کویت و هنگ کنگ مقامهای پنجم تا شانزدهم این دوره از رقابتها را کسب کردند.

Attachment