والیبال قهرمانی آسیا ، صعود ایران به مرحله نیمه نهایی

بیستمین دوره رقابتهای والیبال قهرمانی آسیا از روز جمعه ۲۲ شهریور ۹۸ به میزبانی کشورمان در دو سالن مجموعه ورزشی آزادی تهران ، سالن دوازده هزار نفری و سالن فدراسیون والیبال و در قالب چهار گروه و با حضور شانزده تیم برگزار شد. ایران برای راه یابی به المپیک ۲۰۲۰ ژاپن باید تلاش کند در جمع هشت تیم پایانی این رقابت‌ها قرار بگیرد.
در این دوره از مسابقات تیمهای ملی کشورمان ، استرالیا ، سریلانکا و قطر در گروه ۱ و تیمهای ژاپن، چین تایپه، تایلند و هنگ کنگ در گروه ۲ قرار گرفتند. همچنین تیمهای قزاقستان، چین، عمان و هند در گروه ۳ و در گروه ۴ تیمهای کره جنوبی، اندونزی، کویت و پاکستان قرار گرفتند.
ملی پوشان کشورمان در اولین دیدار به مصاف هند رفتند که در پایان با نتیجه ۳ بر ۰ به پیروزی رسیدند. در روز دوم مجددا این تیم ملی ایران بود که قاطعانه قطر را با نتیجه ۳ بر ۰ شکست داد. اما در روز سوم این رقابت ها ایران که در مقابل استرالیا قرار گرفت غافلگیر شد و تن به شکست ۳ بر ۱ داد.
به این ترتیب دور اول مرحله گروهی این مسابقات به پایان رسید و تیم ملی کشورمان بعنوان تیم دوم و بعد از استرالیا به دور دوم رفت. در دور دوم این مسابقات، تیم‌های اول و دوم گروه‌های چهار گانه در دو گروه جدید جای گرفته‌اند و تیم‌های سوم و چهارم هم در دو گروه جدید قرار داده شده‌اند.
در این گروه‌های جدید تیم‌هایی که در دور اول با هم در یک گروه قرار داشتند، در دور دوم با هم بازی نمی‌کنند و نتیجه بازی مرحله اول برای آن‌ها ملاک خواهد بود.
در دور دوم این رقابتها تیمهای ایران ، هند ، استرالیا و چین در گروه E قرار گرفتند. در گروه F نیز تیمهای کره جنوبی ، چین تایپه ، ژاپن و پاکستان قرار گرفتند. تیمهای قطر ، عمان ، قزاقستان و سریلانکا گروه G را تشکیل دادند و هنگ کنگ ، اندونزی ، کویت و تایلند در گروه H قرار گرفتند.

در دور دوم مسابقات روز گذشته، سه شنبه ۲۶ شهریور ایران در مقابل چین قرار گرفت که ملی پوشان کشورمان با یک بازی حساب شده و با تمرکز بالا و خطاهای کمتر موفق شدند چین قدرتمند را ۳ بر ۰ شکست دهند و امروز، چهارشنبه ۲۷ شهریور ۹۸ تیم ملی کشورمان از ساعت ۱۸:۳۰ به مصاف هند رفتند که این بازی را نیز قاطعانه و با نتیجه ۳ بر ۰ به سود خود به پایان رساندند.

Attachment