نتایج هفته چهاردهم لیگ برتر والیبال ۹۷-۹۶

نتایج هفته چهاردهم لیگ برتر والیبال ۹۷-۹۶

هفته چهاردهم (هفته سوم دور برگشت) مرحله مقدماتی رقابتهای لیگ برتر والیبال کشور، (جام شهید محسن حججی ) روز یکشنبه دهم دی ماه ۹۶ به پایان رسید.

دو تیم پیکان تهران و بانک سرمایه از ساعت ۱۶ در خانه والیبال تهران به مصاف یکدیگر رفتند که در نهایت بانک سرمایه با اقتدار در دور برگشت نیز موفق به شکست پیکان شد. بانک سرمایه پر مهره در این مسابقه در سه ست متوالی و با امتیازهای ۳۴ بر ۳۲، ۲۵ بر ۱۵ و ۲۵ بر ۲۱ پیکان را مغلوب کرده و به سیزدهمین برد خود دست یافت. محمد شاهمیری و مرتضی علایی داوران اول و دوم و سعید درخشنده ناظر این مسابقه ۹۳ دقیقه ای بودند. سعید معروف بازیکن شماره ۴ پیکان و عادل غلامی بازیکن شماره ۹ بانک سرمایه در این مسابقه کارت زرد دریافت کردند.
تیم کاله در تهران با نتیجه ۳ بر ۱ بازی را به حریف خود واگذار کرد. به این ترتیب شمس تهران ششمین پیروزی خود را تجربه کرد. احمد سرمست، اسماعیل رزقی و محمد حسن خوشدل به ترتیب به عنوان داور اول، داور دوم و ناظر، قضاوت و نظارت بر این دیدار را عهده دار بودند.
در ارومیه و در سالن غدیر این شهر تیم ساری ۲۱ مهمان تیم شهرداری ارومیه بود که در پایان بازی سه بر دو شکست خورد. این مسابقه دو ساعت و ۱۷ دقیقه طول کشید و ۴۰۰ تماشاگر داشت. نماینده ساری در ست های اول و سوم این مسابقه ۲۵ بر ۲۳ و ۲۵ بر ۱۷ به پیروزی رسید اما در ست های دوم، چهارم و پنجم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۱۸، ۲۵ بر ۲۱ و ۱۵ بر ۱۲ مغلوب میزبان خود شد. این دیدار با نظارت حمید حق بین برگزار شد و مهدی نویدی و مجتبی بیداریان داوران اول و دوم این مسابقه بودند.
در چهارمین بازی این هفته تیم های هاوش گنبد و شهرداری تبریز در سالن المپیک گنبد به مصاف یکدیگر رفتند که شهرداری تبریز با پیروزی سه بر صفر در سه ست متوالی و با امتیازهای ۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۱۶ و ۲۵ بر ۲۱ هاوش گنبد را مغلوب ساخته و به یازدهمین برد خود دست یافتند و با توجه به شکست پیکان برابر بانک سرمایه به رتبه دوم جدول صعود کرد.این دیدار که با نظارت یونس حسن زاده و محمدحسین شفقی برگزار شد، ۸۹ دقیقه طول کشید و حمید راهجردیان و قادر صادقی داوران اول و دوم این مسابقه بودند.

در اردکان و سالن آیت الله خاتمی این شهر تیم خاتم میزبان رعد پدافند کاشان بود. خاتم اردکان در این رقابت سه بر دو به پیروزی رسید و تیم رعد پدافند توانست اولین بار یک امتیاز میدانی خود را به دست آورد. تیم رعد قبل از این مسابقه سه امتیاز از باخت فنی نماینده ساری به دست آورده بود.

خاتمی ها در ست های اول و دوم با امتیازهای ۲۷ بر ۲۵ و ۲۵ بر ۲۳ مغلوب میهمان خود شدند، اما در ست های سوم تا پنجم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۲۱، ۲۵ بر ۲۰ و ۱۵ بر ۸ به پیروزی رسیدند تا هفتمین برد خود را جشن بگیرند.

این مسابقه که ۱۲۵ دقیقه طول کشید، دو هزار تماشاگر داشت و سه کارت زرد و قرمز نیز از سوی داور نخست به بازیکنان نشان داده شد. بهمن جهاندیده بازیکن شماره یک خاتم اردکان و محمد جواد حیدری بازیکن شماره ۱۹ رعد پدافند کارت زرد دریافت کردند و علی نودوزپور بازیکن شماره پنج رعد پدافند نیز کارت قرمز گرفت.

امید فولادی وندا، مهرداد شوشتری و شهباز صدری به ترتیب به عنوان داور اول، داور دوم و ناظر، قضاوت و نظارت بر این دیدار را عهده دار بودند.

تیم شهرداری ورامین در دیگر مسابقه هفته سوم دور برگشت مرحله مقدماتی لیگ برتر والیبال در سالن گل عباسی ورامین میزبان نارنجی پوشان سایپا بود.

شاگردان محمد ترکاشوند سرمربی شهرداری ورامین در این مسابقه سنگین و ۱۳۲ دقیقه ای، سه بر دو به پیروزی رسیدند تا هفت برد و ۲۳ امتیاز در جدول ذخیره کنند. آنان در ست های اول و سوم با امتیازهای ۲۵ بر ۲۰ و ۲۵ بر ۱۵ مغلوب سایپا شدند، اما در ست های دوم، چهارم و پنجم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۱۶، ۲۵ بر ۲۲ و ۱۵ بر ۱۱ به پیروزی رسیدند.

این مسابقه یک هزار و ۲۰۰ تماشاگر داشت و دو کارت زرد داشت. رسول نجفی بازیکن شماره یک ورامین و امیر غفور بازیکن شماره ۱۰ سایپا در این مسابقه کارت زرد دریافت کردند.

مسعود ذوقی و میثم پارسه داوران اول و دوم این مسابقه بودند و نظارت بر این مسابقه را نیز حسین پورکاشیان و احمد دامغانی نژاد بر عهده داشتند.

نتایج کامل دیدارهای هفته چهاردهم لیگ برتر به قرار زیر است:
شمس ۳ – کاله مازندران یک (۲۵ بر ۲۰، ۱۸ بر ۲۵، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۲۳)
پیکان تهران صفر – بانک سرمایه ۳ (۳۲ بر ۳۴، ۱۵ بر ۲۵ و ۲۱ بر ۲۵)
شهرداری ارومیه ۳ – ساری بیست و یک ۲ (۲۳ بر ۲۵، ۲۵ بر ۱۸، ۱۷ بر ۲۵، ۲۵ بر ۲۱ و ۱۵ بر ۱۲)
شهرداری ورامین ۳ – سایپا تهران ۲ (۲۰ بر ۲۵، ۲۵ بر ۱۶، ۱۵ بر ۲۵، ۲۵ بر ۲۲ و ۱۵ بر ۱۱)
خاتم اردکان ۳ – رعد پدافند کاشان ۲ (۲۵ بر ۲۷، ۲۳ بر ۲۵، ۲۵ بر ۲۱، ۲۵ بر ۲۰ و ۱۵ بر ۸)
هاوش گنبد صفر – شهرداری تبریز ۳ (۲۰ بر ۲۵، ۱۶ بر ۲۵، ۲۱ بر ۲۵)