محسن صادق زاده : تلاش می‌کنیم کیفیت خود را روز به روز بهتر کنیم

محسن صادق زاده : تلاش می‌کنیم کیفیت خود را روز به روز بهتر کنیم

در ارتباط با وضعیت اسپانسر جدید بسکتبال اصفهان، مسابقات لیگ برتر و کیفیتی که پمینا تا کنون از خود به نمایش گذاشته با صادق زاده گفتگو کردیم که در ادامه می‌خوانید:
شرایط پمینا، تیم تازه وارد بسکتبال ایران چطور است؟
حتماً در جریان هستید که به چه صورت توانستیم تیم خود را در آستانه لیگ شکل بدهیم، بهمن سلیمانی نایب رئیس فدراسیون با توجه به فعالیت کارخانه پمینا وابسته به کارخانجات کاله آمل شرایط حضور این اسپانسر را فراهم کرد تا اصفهان امسال بدون تیم نماند. این تصمیم بعد از عدم حضور ذوب آهن و مشکلاتی که برای فولاد ماهان رخ داد گرفته شد و در روزهای آخر منتهی به شروع لیگ با ترکیبی از بازیکنان اصفهانی و سه بازیکن خارج از اصفهان، بازیکنانی که بدون تیم مانده بودند این تیم را تشکیل دادیم.
سه شکست از سه بازی، یکی برابر نفت آبادان تازه وارد و دیگری مهرام و دانشگاه آزاد مدعی، قطعاً نتایج روی کاغذ راضی کننده نیست اما کیفیت تیم خود را در ابتدای فصل چطور می‌بینید؟
ما بودجه محدودی داریم و باید آن را مدیریت کنیم، سعی ما بر این است که با شرایط خاصی که داریم با دقت مسابقات را ادامه بدهیم. البته هدف اصلی ما روشن نگه داشتن چراغ بسکتبال اصفهان بود و این فرصت را با توجه به قدمتی که بسکتبال اصفهان داشت و عناوینی که در کشور کسب کرده بود نباید از دست می‌دادیم، در شأن ما نبود که اجازه بدهیم بسکتبال اصفهان از گردونه خارج شود و هدف دوم ما حضور تعریف شده در جمع هشت تیم بالای جدول است. سعی ما این است که سقوط نکنیم و از سوی دیگر تلاش می‌کنیم کیفیت خود را روز به روز بهتر کنیم و نگاه ما به بالا دست باشد.
این یک هدف است، تیم تازه تشکیل شده شما با تمرینات بسیار کم وارد مسابقات شد، اما فرصت رسیدن به این هدف چطور فراهم می‌شود؟
ببینید ما به نسبت بازی اول خود شرایط بهتری را تجربه کردیم، بزرگ ترین حسن تیم ما این است که بازیکنان برای برد تلاش می‌کنند و این اتفاق خوبی است. تیم ما دیر بسته شد اما بازیکنان نگاه حرفه ای به مسابقات دارند، ما می‌خواهیم بازی های خود را ببریم و یا اگر می‌بازیم بازنده خوبی باشیم. هدف و تلاش ما این است که بازی‌های خوبی را به نمایش بگذاریم.
ترکیبی که در اختیار دارید چقدر شما را برای رسیدن به این هدف یاری می‌کند؟
ترکیب ما ترکیب بدی نیست، مهم پشتوانه‌های این ترکیب هستند. ما در بازی‌ها زمانی که بازیکنان ذخیره وارد میدان می‌شوند دچار افت می‌شویم، بازیکنان جایگزین شرایط ایده آل را ندارند و برای رساندن آنها به این آمادگی فرصت نیاز است.
این مشکل را سال گذشته با ماهان هم داشتید.
دقیقا همین طور است، سال گذشته در ماهان فقط پنج بازیکن جایگزین داشتیم. اما شما ببینید حریف روز پنج شنبه ما، مهرام، تیم جوانی است اما با تجربه. ترکیب پرمهره‌ای دارد، نیروهای جایگزین خوبی هم دارد. هشتاد درصد توان نیروهای اصلی را به دوش می‌کشند و بازی را ادامه می‌دهند اما ما این شرایط را نداریم و نیاز هست که این فاصله کم شود.
این مساله از کمبود پشتوانه‌ها نشأت می‌گیرد. قرار نیست پمینا برنامه بلند مدت برای فعالیت در بسکتبال اصفهان داشته باشد؟
پمینا یک اسپانسر و جزو گروه صنعتی کاله است. البته با دید بلند به ورزش وارد شده اند و با توجه به اینکه موقعیت یکی از این کارخانه ها در اصفهان بود از بسکتبال این شهر حمایت کردند. باید بتوانیم به خوبی تیم را مدیریت کنیم و این اطمینان را جلب کنیم که به سرمایه گذاری آنها پاسخ خوبی خواهیم داد تا نگاه آنها به آینده مثبت شود.
مباحث مالی در مورد این اسپانسر هم مطرح است؟
همین طور است، بودجه ما محدود است و باید مدیریت شود. تعریف بودجه این اسپانسر هم کاملاً مشخص است و باید توانیم این انگیزه را برای آنها ایجاد کنیم تا تداوم حمایت را شاهد باشیم.
فدراسیون امسال لیگ را به دو بخش ملی و حرفه‌ای تقسیم کرده. با این شرایط می‌توانیم منتظر پمینا در مرحله بعدی لیگ باشیم؟
از بهمن ماه به بعد دو بازیکن خارجی به ترکیب تیم‌ها اضافه می‌شود و لیگ نام حرفه ای می‌گیرد اما ترکیب تیم ما همین خواهد بود و با همین شاکله به کار خود ادامه می‌دهیم و تلاش می‌کنیم جزو هشت تیم باشیم.
در مقایسه لیگ امسال با ادوار گذشته، چه مشکلاتی را می‌بینید؟
مشکل عدم حضور سرمایه گذاران است. این اتفاقی است که در سال‌های اخیر شاهد آن بوده‌ایم، انگیزه اسپانسرها کم شده، اسپانسر برای ورود به عرصه ورزش باید به بازخورد درآمدی دارد، این موضوع دو طرفه است، هر سرمایه گذار بخش خصوصی که وارد می‌شود باید از قوانین حمایتی منتفع شود. تسهیلات باید فراهم گردد تا این حضور تداوم داشته باشد. مساله دوم حمایت از سرمایه گذار با توجه به ساختار لیگ است. اگر بر لیگ مدیریت صحیحی حاکم باشد و نقشه حمایتی خود از سوی فدراسیون طراحی شود سرمایه گذاران با انگیزه بیشتر به عرصه مسابقات ورود خواهند کرد.