لیگ دسته یک بسکتبال کشور ، دو بازی ، دو پیروزی برای کوچین آمل

رقابتهای لیگ دسته یک باشگااههای بسکتبال کشور در قسمت از روز جمعه ۲۴ آبان ۹۸ آغاز شد.
تیم کوچین آمل (زیر مجموعه باشگاه ورزشی کاله مازندران) به سرمربیگری رضا نوری که فصل قبل نیز در لیگ دسته یک حضور داشته و به لیگ برتر بسکتبال کشور نیز صعود کرده بود بنا به دلایلی از حضور در لیگ برتر فصل جاری انصراف داده و مجددا به بازی در لیگ دسته یک بسنده کرد. کوچین آمل که تنها نماینده استان مازندران در این دوره از رقابت ها نیز میباشد با تیم‌های خانه بسکتبال کردستان، اسدآباد، خانه بسکتبال کرمانشاه، قم، آینده سازان، خانه فرهنگ، آرارات و امید تهران، پاسارگاد مشهد، دانش فراز البرز، مهرام تهران، نبوغ اراک و مدرسه بسکتبال آتشی تهران همگروه است.
کوچین آمل در اولین هفته این مسابقات که جمعه ۲۴ آبان برگزار شد در تهران به مصاف تیم آتشی رفت که در پایان کوارتر چهارم توانست میزبان تهرانی خود را با نتیجه ۸۶ بر ۸۱ شکست دهد و اولین پیروزی را در اولین بازی در اولین حضور خارج از خانه کسب کند.
طبق جدول زمانبندی فدراسیون میبایست روز ۲۸ آبان کوچین آمل در شهر خود میزبان پاسارگاد مشهد میشد که این بازی برگزار نگردید.
در سومین هفته این رقابتها روز جمعه یکم آذر کوچین آمل مهمان تیم آینده سازان در تهران بود که کوچین این بازی را مقتدرانه و با نتیجه ۱۰۳ بر ۵۹ پیروز شد.
هفته چهارم مسابقات لیگ دسته یک باشگاههای کشور طبق جدول میبایست از روز ۱۹ آذر ۹۸ برگزار گردد که در آن روز کوچین آمل در آمل میزبان تیم خانه بسکتبال کردستان خواه بود. حریف کردستانی کوچین از دو بازی انجام داده خود صاحبا یک پیروزی و یک شکست است.
این دوره از مسابقات در دو گروه مجزا شمال و جنوب برگزار میشوند. تیمهای شرکت کننده در این رقابتها ۲۵ تیم هستند که ۱۴ تیم در منطقه شمال و ۱۱ تیم درمنطقه جنوب بازیهای خود را مجزا و به صورت رفت و برگشت برگزار میکنند.
تیم‌های اول تا چهارم هر منطقه به مرحله حذفی صعود و در پایان دو تیم برتر از مرحله یک چهارم نهایی به مرحله نیمه نهایی راه یافته و تیم‌های فینالیست جواز حضور در مسابقات فصل آینده لیگ برتر را کسب خواهند کرد.

Attachment