عطایی:اجازه ندادیم والیبال ناجوانمردانه به نمایش گذاشته شود

عطایی:اجازه ندادیم والیبال ناجوانمردانه به نمایش گذاشته شود

به نقل از سایت والیبال آنلاین،
گفتگویی با بهروز عطایی، سرمربی تیم والیبال لیگ برتری کاله مازندران در خصوص لیگ برتر والیبال و حواشی آن صورت گرفت که بشرح ذیل میباشد ؛

سوال: کمتر کسی می‌توانست پیش‌بینی کند که تیم پیکان را با یک نتیجه مقتدرانه شکست دهید.
عطایی: ما بازی سختی مقابل پیکان داشتیم هر چند برد یا شکست کاله تاثیری در جایگاه ما در جدول رده‌بندی نداشت اما نتیجه این مسابقه برای پیکانی‌ها مهم بود.

سوال: چرا با وجود این که نتیجه بازی با پیکان تاثیری در جایگاه تیم‌تان در جدول رده‌بندی نداشت با تمام قوا به مصاف این تیم رفتید؟
عطایی: دلیل این که با تمام قوا مقابل تیم پیکان به میدان رفتیم این بود که اجازه ندادیم والیبال ناجوانمردانه به نمایش گذاشته شود و کاری که تیم ما انجام داد می‌تواند یک آموزش برای والیبال کشورمان باشد.

سوال: مگر در لیگ بازی‌هایی بوده که ناجوانمردانه باشد؟
عطایی: متاسفانه برخی تیم‌ها در یکسری از مسابقات با تمام قوا به میدان نمی‌روند که این کارها واقعا ناجوانمردانه است. ما در بازی مقابل پیکان برای سایر تیم‌ها بازی کردیم در حالی که می توانستیم به بازیکنان اصلی‌مان استراحت بدهیم.

سوال: این که گفته می شود تیم پیکان عمدا به کاله باخته است را قبول دارید؟
عطایی: اصلا چنین حرفی را قبول ندارم. کسانی که این حرف‌ها را می‌زنند ذهن بیداری ندارند و با فضای والیبال غریبه هستند. پیکان در هر شرایطی در مرحله حذفی باید با تیم ورامین بازی می‌کرد اما اگر می‌توانست ما را شکست بدهد در ۲ بازی میزبان ورامین می‌شد اما با شکست مقابل کاله تنها در یک بازی می‌تواند میزبان باشند. هیچ مربی عاقلی از میزبانی در ۲ بازی نمی‌گذرد. با این شرایط پیکان کار خیلی سختی مقابل ورامین خواهد داشت.

سوال: در فصل قبل لیگ برتر اعتقاد داشتید که به دلیل اشتباهات داوری حذف شدید.
عطایی: امیدوارم امسال کمیته داوران در انتخاب داوران برای مرحله پلی‌آف حساسیت بیشتری به خرج دهد، چون حساس‌ترین مسابقات این مرحله بازی کاله با شهرداری تبریز و پیکان با شهرداری ورامین است.

سوال: گفته می‌شود از ویدیوچک تنها در بازی‌هایی که در تهران برگزار می‌شود استفاده خواهد شد.
عطایی: اشکال کار همینجاست. بازی سرمایه با تیم هاوش نیازی به ویدیوچک ندارد، بلکه باید از ویدیو چک را برای بازی‌های حساس‌تر استفاده کنند. پیشنهاد من این است که همه مسابقات مرحله نیمه نهایی را در تهران برگزار کنند تا همه تیم‌ها بتوانند از ویدیوچک استفاده کنند. ضمن این که در این مرحله داوران کم‌اشتباه‌تر را به کار بگیرند و داورانی را انتخاب کنند که بتوانند فشار جمعیت و حساسیت مسابقه را کنترل کنند.

سوال: فدراسیون والیبال ادعا کرد که انتشار لیست ۴۱ نفره تیم ملی برای بازی با آمریکا باعث بر هم خوردن تمرکز بازیکنان لیگ برتری شده است، در این خصوص چه نظری دارید؟
عطایی: چنین حرف‌هایی اصلا جالب نیست. چون وقتی نیم فصل اول به پایان رسید اسامی بازیکنان دعوت شده به تیم ملی را به باشگاه‌ها اعلام کردند و همه باشگاه‌ها می‌دانستند که کدام بازیکنان در لیست ۴۱ نفره هستند. ما هم ۶ بازیکن در این لیست داریم.

سوال: در لیستی که منتشر شد، ۶ بازیکن دعوت شده ازتیم کاله همان‌هایی بودند که شما از قبل از آن مطلع بودید؟
عطایی: ۶بازیکن تیم کاله که در لیست حضور دارند همان‌هایی هستند که فدراسیون والیبال برای دریافت ویزای آنها اقدام کرده بود.

سوال: ابهاماتی در خصوص این که این ۴۱ بازیکن چگونه انتخاب شده‌اند وجود دارد.
عطایی: هر مربی دیگری هم بود با کمی تغییرات این بازیکنان را انتخاب می‌کرد. البته جای چند بازیکن جوان در این لیست خالی است. ضمن این که ۱۴ بازیکن نهایی تیم ملی از این لیست انتخاب خواهد شد.

سوال: کولاکوویچ به فدراسیون والیبال پیشنهاد کرده که تیم والیبال ب ایران در بازی‌های آسیایی شرکت کند، به نظر شما این تصمیم درست است؟
عطایی: تشکیل تیم ب از زمان مرحوم معدنی انجام شده و طرح جدیدی نیست. به نطر من تشکیل تیم ب اتفاق خوبی است اما باید در نحوه انتخاب مربیان و بازیکنان این تیم دقت شود و انتخاب‌ها به صورت تعارفی نباشد. البته امکان ندارد کمیته ملی المپیک با حضور تیم والیبال ب در بازی‌های آسیایی موافقت کند چون کسب مدال طلای این مسابقات برای ورزش کشور مهم است.

سوال: کلاس‌هایی که کولاکوویچ برای مربیان ایرانی برگزار می‌کند چقدر می‌تواند تاثیرگذار باشد؟
عطایی: چنین کلاس‌هایی برای تبادل اطلاعات مربیان بسیار خوب است. البته این گونه نیست که همه صحبت‌های کولاکوویچ یا هر مربی خارجی دیگری برای ما جدید باشد اما به هر حال در این کلاس‌ها نکاتی عنوان می‌شود که می‌تواند به ما کمک کند. البته کاری که کولاکوویچ در این سمینارها و کلاس‌ها انجام می‌دهد قابل تحسین است چون مربیان قبلی تیم ملی این کار را انجام ندادند.

منبع خبر: میزان

همکاران ما