شاهکار کاله ، صعود به مرحله بعد پلی آف لیگ برتر۹۷

شاهکار کاله ، صعود به مرحله بعد پلی آف لیگ برتر۹۷

روز گذشته، یکشنبه پنجم اسفند ۹۷ بازیهای برگشت مرحله اول پلی آف والیبال لیگ برتر برگزار شد و ۸ تیم به مصاف هم رفتند.

تیم والیبال کاله مازندران در سالن پیامبر اعظم(ص) شهر آمل با قدرت تیم خاتم اردکان پرمهره را با نتیجه ۳ بر ۱ از پیش روی برداشت و به مرحله بعدی صعود کرد.
از ساعت ۱۶ دیروز بازیکنان جوان و با استعداد کاله میزبان تیم قدرتمند خاتم اردکان بودند. این در حالی بود که کاله در بازی رفت و در خانه خاتم در مقابل چشمان هواداران خاتم این تیم را ۳ بر ۲ شکست داده بود و تا حد زیادی خیال خود را برای بازی برگشت که در آمل برگزار میشد راحت کرده بود.

در حضور هواداران دو آتشه آملی خود و همچنین تعداد زیادی از هواداران تیم فوتبال نساجی مازندران که به نشانه همبستگی بین دو تیم خوب مازندرانی جهت تشویق به سالن آمده بودن ، کاله ست اول را در یک بازی پایاپای ۲۷ بر ۲۵ به پیروزی رسید. خاتمی ها که هنوز در شوک باخت در خانه خود بودند دست به تلاش مضاعفی زده بودند ولی این کاله بود که ست اول را به سود خود به پایان رساند.
ست دوم باز این کاله بود که با قاطعیت و تمرکز بالاتر و استفاده از اشتباهات حریف با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ پیروز از زمین خارج شد. تا به این ترتیب دو ست را به نام خود به ثبت برساند.
ست سوم در حالی دو تیم دوش به دوش هم پیش میرفتند که این بار این خاتم اردکان بود که هر آنچه قدرت داشت برای نجات خود از شکست سنگین به نمایش گذاشت و توانست ۲۵-۲۱ یک ست را برنده شود.
بازیکنان جوان کاله با هدایت بهروز عطایی که بازی به بازی به پختگی لازم رسیده بودند و ثمره زحماتشان را با حضور در مرحله پلی آف و شکست دادن تیم پر مهره خاتم در خانه به اثبات رسانیده بودند ست چهارم را همچنان با قدرت شروع کردن و دیگر نمیخواستند مهلتی به حریف خود بدهند.
نتیجه ست چهارم کاملا این مسئله را ثابت کرد و کاله با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ خاتم را در هم کوبید و به این ترتیب شاهکاری دیگر بوجود آورد. چرا که کمتر کارشناسی فکرش را میکرد که تیمی متمول و قدرتمند همچون خاتم اردکان با دااشتن بازیکنانی در سطح تیم ملی این چنین در مقابل تیم کاله مازندران که طی این سالها هدف اصلی خود را شناسایی بازیکنان جوان با استعداد و عرضه آنها به لیگ برتر والیبال کشور و تیمهای ملی قرار داده بود ، تن به شکست بدهد.

در سه دیدار دیگر پیام خراسان که در بازی رفت فولاد سیرجان را ۳-۱ شکست داده بود این بار هم با نتیجه مشابه حریف را شکست داد.شهرداری ورامین هم که در خانه خود ۳-۰ شهرداری گنبد را شکست داده بود در گنبد در بازی برگشت ۳-۱ مجددا به پیروزی رسید. بازی سایپا و پیکان هم که دیروز ۳-۱ به سود سایپایی ها تمام شده بود به دلیل پیروزی ۳-۰ پیکان در دور رفت به بازی سوم کشیده شد. به این ترتیب کاله به همراه تیمهای شهرداری ورامین و پیام مشهد به مرحله بعدی پلی آف صعود کرد. بازی سوم سایپا و پیکان، دو تیم خوب تهرانی سرنوشت تیم چهارم جهت صعود به مرحله بعدی پلی آف را مشخص خواهد کرد.

همکاران ما