در باره لیگ برتر والیبال فصل ۹۸-۹۷

در باره لیگ برتر والیبال فصل ۹۸-۹۷

در خصوص چگونگی برگزاری رقابت های لیگ برتر والیبال در فصل جاری (۹۸-۹۷) آقای محمد حسین شفقی، سرپرست سازمان لیگ توضیحاتی بشرح ذیل ارائه دادند؛
با توجه به اختیاراتی که آیین نامه لیگ برتر امسال به ریاست فدراسیون داده بود، ۲ تیم به جدول مسابقات اضافه شدند و به این ترتیب با ۱۴ تیم قرعه کشی انجام شد.
هفته اول مسابقات از ۲۵ مهرماه آغاز خواهد شد و مسابقات در اردیبهشت ماه سال آینده به پایان خواهد رسید.
در جلسه مصوب شد هر تیمی که در هفته اول حضور نیابد، از رقابت ها کنار گذاشته خواهد شد. البته به استثنا دو تیم چی چست و شهرداری ارومیه که اختلاف نظرهایی در مورد حضور مشترک و یا حضور هر دو تیم وجود دارد و مابقی تیم ها قطعا در مسابقات حضور خواهند داشت.
در مورد نحوه برگزاری مسابقات ، ۱۴ تیم به صورت دوره ای و بصورت رفت و برگشت برابر یکدیگر قرار خواهند گرفت. ۸ تیم برتر رقابت ها به مرحله پلی آف صعود خواهند کرد.
به این ترتیب تیم اول با تیم هشتم، تیم دوم با تیم هفتم، تیم سوم با تیم ششم و تیم چهارم با تیم پنجم بازی میکنند.
در پایان رقابت های این فصل ۴ تیم انتهای جدول به لیگ پایین تر سقوط خواهند کرد و اگر لیگ ۱۳ تیمی باشد، ۳ تیم.

آقای شفقی همچنین گفت: تیم ها برای برنامه ریزی مسابقات به سازمان لیگ اختیار تام دادند تا برای مدیریت هزینه ها، برخی از هفته ها بعد از برگزاری بازی در روز چهارشنبه، تیم ها روز جمعه نیز در برخی شهرها که چند نماینده دارد، به مصاف دیگر نماینده آن شهر بروند. امیدوارم لیگ خوبی داشته باشیم و از تیم ها مجددا تقاضا می کنم با حفظ اخلاق، تماشاگران خود را به خوبی راهنمایی کنند.