بهروز عطایی: برگزار نشدن رقابتهای لیگ برتر در فصل آینده غیر ممکن است

بهروز عطایی، سرمربی تیم والیبال کاله مازندران پس از پیروزی بر تیم خاتم اردکان در مرحله اول پلی آف اظهار داشت: همواره رقابت‌ها در مرحله پلی آف بسیار سخت است، بازی ما در مقابل تیم مدعی خاتم هم خیلی سخت بود. در مرحله اول مسابقات هر تیم ۲۴ بازی انجام داد و همین تعداد بازیها باعث شناخت بیشتری از هم میشود که در مرحله پلی آف این تجارب میتواند تاثیرگزار باشد. در مرحله پلی آف باخت برای هر تیمی ممکن است جبران ناپذیر باشد . مسلما بازیکنان با استرس بالاتری وارد این مرحله میشوند.

عطایی گفت: هم کاله و هم خاتم بازی پایاپایی را از خود نشان دادند. بازیکنان کاله با استفاده از تجاربی که در طول فصل بدست آورده بودند توانستند با انگیزه بالاتر و تمرکز بهتر و خطای کم تر موفق شدند بر تجربه، قدرت و میزبانی حریف پیروز شوند.

عطایی درخصوص حاشیه های بوجود آمده در بازی و توقفی که پیش آمد گفت: در حین بازی هواداران خاتم رفتارهایی از خود نشان دادند که ناظر بازی را وادار به پایین آوردن داور از جایگاه خود کرد که این باعث وقفه در بازی شد. من احترام زیادی برای مردم اردکان قائل هستم و درطول این سالها که برای برگزاری مسابقه به این شهر رفته ام هواداران با شخصیت ی را مشاهده کرده بودم اما متاسفانه در این بازی تعدادی از آنها تحث تاثیر قرار گرفته و رفتاری را نشان دادند که در خور شخصیت آنها نبود.

سرمربی تیم کاله در خصوص فشردگی مسابقات اظهار داشت: فشردگی رقابت‌ها مسلما کیفیت بازی‌ها را کم خواهد کرد و در نتیجه آن بازده خوبی که از آن انتظار میرود را در بر نخواهد داشت. اینکه بخواهیم زود مسابقات را به پایان برسانیم هم اصلا خوب نیست. این نحوه برگزاری فشرده توسط مسئولان قبلی انجام شد و آقای پورحسن(سرپرست فعلی سازمان لیگ) نقشی در آن نداشته است. در گذشته با حضور پورحسن جلسه ای با دعوت از مدیران و مسئولان باشگاه‌ها  تشکیل و تشریک مساعی میشد و با رای اکثریت برنامه‌ ریزی میشد اما اینبار بدون کسب اطلاع از تیم ها برنامه بازی ها چیده شد. بهرحال این فشردگی بازی‌ها، بازده خوبی ندارد و چه بسا احتمال آسیب دیدگی بازیکنان را افزایش خواهد داد.

از عطایی در باره صحبت های شنیده شده مبنی بر عدم برگزاری رقابت‌های لیگ برتر در سال ۹۸ سوال شد؟ وی گفت: این غیر ممکن است و مطمئن باشید اگر این خبر عملی شود بازیکنان ملی پوشان در تیم ملی بازی نخواهند کرد چون درآمد بازیکنان از حضور در رقابت‌های لیگ برتر است. بازیکنان در تیم ملی افتخاری بازی میکنند پس میبایست با انجام رقابتهای لیگ از نظر مالی تامین شوند. به نظر من این صحبت‌ها در حد یک نظریه است و اتفاق نخواهد افتاد.

Attachment