بهروز عطایی: اردوی ۴۰ روزه تیم ملی منطقی نیست

بهروز عطایی که در کنارسرمربیگری تیم والیبال لیگ برتری کاله مازندران ، هدایت تیم ملی والیبال جوانان کشور را نیز به عهده دارد در رابطه با تعطیلی رقابتهای لیگ برتر والیبال جهت آماده سازی تیم ملی والیبال کشور برای حضور در مسابقات انتخابی المپیک گفت: به عقیده من با توجه به اینکه برای مسابقات انتخاباتی المپیک چند بازیکن مهم تیم ملی از جمله میلاد عبادی‌پور، محمد موسوی، امیر غفور، سعید معروف و پوریا فیاضی خارج از کشور بازی میکنند و میتوانند ۱۰ روز قبل از شروع رقابتها به اردو بپیوندند بنابراین برپایی اردو زود هنگام تاثیر چندانی نخواهد داشت مگر اینکه این اردو مختص به بازیکنانی که بیشتر ذخیره هستند مفید باشد.
عطایی همچنین اظهار کرد: با متوقف کردن روند بازیهای لیگ آیا فدراسیون والیبال برنامه خاصی برای تیم ملی دارد؟ اینکه بخاطر تورنمنت ۱۰ روزه یک اردوی ۴۰ روزه برپا کنیم و بازیهای لیگ را متوقف کنیم منطقی به نظر نمی آید. همان اندازه که فشردگی مسابقات باعث لطمه زدن و مصدومیت بازیکنان میشود، تعطیلی زیاد لیگ هم به همان اندازه آسیب میرساند و این آسیب دیدگی در جریان تمرینات تیم ملی هم می‌تواند اتفاق بیفتد.
عطایی گفت: در سال‌های اخیر هر زمان بازیهای لیگ بطور مرتب برگزار شد، تیم ملی قوی تر و آماده تری از آن بدست آمد . نتایج بهتری هم گرفته شد. در ضمن اردوهای بلند مدت از نظر روحی و روانی به بازیکنان فشار می آورد. این طبیعی است که هرچه به انتهای فصل نزدیکتر میشویم تیم ملی ایران افت بیشتری کرده و کیفیت بازیکنان پایین تر می آید. چنانچه مشاهده کردیم که تیم ملی در لیگ ملت‌ها چه نتایجی گرفت و جام جهانی را چطور به پایان برد…
بهروز عطایی در پایان گفت: اینگونه تصمیم گیری ها میبایست با مشورت گروهی از کارشناسان انجام شود تا در نهایت تصمیم منطقی گرفته شود. چنانچه بازیکنان در حال و هوای مسابقات باشند و با کوتاه ترین زمان وارد تیم ملی شده و بازیهای ملی خود را انجام دهند، بازدهی بیشتری خواهند داشت زیرا تنها برگزاری اردو آن هم در زمان نامناسب موفقیت چندانی را به همراه نخواهد آورد.

یاد آور میشود رقابتهای انتخابی المپیک والیبال در قاره آسیا، ۱۷ تا ۲۲ دی ماه ۱۳۹۸ در شهر جیانگمن چین برگزار خواهد شد و تیم ملی ایران در مرحله نخست در گروه خود به مصاف تیم‌های چین، قزاقستان و چین‌تایپه خواهد رفت.

Attachment